Hoofdgerechten Saus Vis Zuivel

Gebakken Schol met Basilicumsaus

Gebakken Schol met Basilicumsaus
Totale tijd
30 min
 
Gang: Hoofdgerecht
Keuken: Nederlands
Keyword: Basilicum, Griekse Yoghurt, Schol
Aantal: 2 personen
Schrijver: visrecepten.nl
Ingrediënten
  • 2 st scholfilet panklaar
  • 30 gr verse basilicum
  • 1 el witte wijnazijn
  • 75 gr Griekse yoghurt
  • 1 tl gemalen koriander (ketoembar)
  • ½ st citroen
  • 50 gr bloem
  • 40 gr boter
Instructies
  1. Doe het basilicum met steeltjes in de keukenmachine en voeg de azijn en 2-3 eetlepels water toe. Je kunt ook een hoge kom en een staafmixer gebruiken. Pureer het geheel tot een gladde saus en meng de yoghurt en gemalen koriander erdoor. Breng het sausje op smaak met zout en peper en verdun het eventueel met nog een scheutje water, het mag een vrij dunne saus zijn.

  2. Knijp de citroen boven de schol uit en wrijf de schollen in met zout en peper. Strooi de bloem op een bord en wentel de schollen er een voor een door. Schud de overtollige bloem er weer af.

  3. Verhit de boter in een vispan en bak de schollen (eventueel een voor een) in 4-8 minuten mooi bruin en gaar. Keer de vis voorzichtig met behulp van twee spatels. Serveer de schol op warme borden en zet op elk bord een klein schaaltje met het basilicumsausje.

Loading

Facebook Comments

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recept beoordeling




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

WWW.FIJNE-RECEPTEN.NL
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.